• Ucrania del Segura

Священник: «2014 залишиться для українців Іспанії роком національного єднання та солідарності».

Actualizado: 1 de sep de 2019

Публікуємо серію раніше неопубліковані бліц-опитування наших читачів про 2014 рік (*):


о. ІВАН ЛЕВИЦЬКИЙ.- ієромонах чину Редемптористів (ЧНІ), капелан УГКЦ в Барселоні при храмі Матері Божої Неустанної Помочі, а також в Таррагоні, у 2008-2015 роках.


1) Ваше бачення про 2014-й рік для українців Іспанії.

2014 рік залишиться для українців Іспанії роком національного єднання та солідарності у боротьбі за гідне життя в Україні. Не маючи змоги бути на рідній землі, українці збирались на мітингах та богослужіннях за Україну, спільно готували та переправляли гуманітарну допомогу, словом,- співпереживали з тими, хто бореться та віддає своє життя за кращу долю своєї Батьківщини. Події, які відбувались, послужили також нагодою для особистого свідчення. Українці розповідали іспанцям хто вони, свою історію, а також як вони переживають дані події. Це їм дало змогу більше довідатись про нашу історію та бути більш солідарними з українцями.2) Що рік значив особисто для Вас?

20 січня 2014 року відійшов до вічності мій батько і я прибув до України. Після похорону тата я мав можливість протягом чотирьох днів пережити події на Майдані Незалежності у Києві. Тут я відчув об’єднуючу силу народу та сильне душевне піднесення, і зрозумів: щоб не сталося, люди боротимуться до кінця! Також вражаючим було те, що у майданівській капличці тривала безперервна молитва, а на сцені майдану цілодобово, щогодини линула молитва до Бога. Досі не можу забути молитву на вервиці до Матері Божої, якою разом з людьми молився зі сцени майдану у мінус 25 градусів морозу. Мушу визнати, що це була одна з найбільш пережитих молитов мого життя, яка линула з глибини серця.


3) Україна та українці в очах іспанців. Основні висновки Ваших спостережень та особистого спілкування з місцевими; стан та зміни.

Іспанці, з якими мені доводиться спілкуватись, мають позитивну думку про Україну та українців. Загальна опінія про наших людей: добрі, побожні, працьовиті, співучі, вміють смачно готувати та люблять посвяткувати. З критичної сторони - українці можуть сильно запалитись для доброї справи і, згодом, при неотриманні скорого позитивного результату, занепадати духом, байдужіти. Хотілося б постійності, а у даному випадку - стійкості у боротьбі.


4) Річка Сеґура, від котрої походить назва часопису, протікає іспанськими провінціями, що належать до всіх трьох українських консульських округів у Іспанії. На Вашу думку, який тутешній стан мостиків між українцями?

Мені відомі випадки об’єднання українців різних провінцій задля здійснення спільного проекту допомоги пораненим та воїнам АТО. Це, звичайно, втішає. Нині вищезгадані мостики служать, і вірю, що ще більше служитимуть для об’єднання та кращої співпраці між українцями.


5) Поділіться, будь ласка, прикладами ситуацій або людей, які додають Вам сил та оптимізму.

Найперше мені додає сил та оптимізму те, що в Україні та закордоном є безліч свідомих українців, які готові віддати навіть найцінніше,- тіло й душу,- заради кращого життя інших. Також додає оптимізму те, що світ нас підтримує, хоча ми мали б усвідомити те, що без нашої активної участі, світова підтримка не дасть бажаного результату. Не раз роздумую над словами однієї людини, які надихають мене, додають сили: «Варто робити добро іншим, а при потребі, навіть і життя віддати, бо добро, а тим більше – життя, віддане заради інших, ніколи не буде втрачене. Якщо не тепер, то пізніше, його оцінять і ним скористаються (у доброму сенсі цього слова) ті, які прийдуть після нас, майбутні покоління».(*) відповіді отримані в 2015 році.

© 2019 - UCRANIA DEL SEGURA, edición digital ucraniana en España (portal web con archivo de 2014-15)

Веб-портал «Надсегурської України» створений за підтримки Генерального консульства України в Барселоні