Баранов Вячеслав Миколайович

У 2015 р. - Радник з політичних питань Посольства України в Королівстві Іспанія

 

Вячеслав Баранов з'являється на шпальтах «Надсегурської України» з власним дописом у спеціальному номері, присвяченому Посольству:

посилання. в форматі PDF, в форматі ISSUU

номер. 9 (спеціальний випуск - «Посольство Надсегурське»)

дата. травень 2015 р.

сторінка: 13

На дипломатичній службі працюю з 1995 року. Потрапив до МЗС,певною мірою, випадково, оскільки за фахом я - перекладач, закінчивфакультет романо-германської філології Київського національногоуніверситету ім. Т.Шевченка. У 90-ті роки, коли формувалася українськадипслужба, не вистачало фахівців з міжнародних відносин ізовнішньополітичне відомство шукало молодих людей зі знанняміноземних мов, яким потім надавалося сприяння в отриманні профільноїосвіти. Вирішив спробувати свої сили, коли дізнався, що декілька моїходнокурсників вже працюють у міністерстві.

За майже 20 років дипломатичної роботи працював на різнихділянках. Займався питаннями військово-технічного співробітництваУкраїни з іноземними країнами, європейської та євроатлантичноїінтеграції нашої держави, двосторонніх відносин з європейськимикраїнами. До речі, довелося працювати в Місії України при НАТО уБрюсселі у період президентства В.Ющенка, коли наша країна зробилареальні кроки на шляху до членства в Альянсі. У Посольстві України вІспанії працюю вдруге. Вперше працював наприкінці 90-их – на початку2000-их років.

На моє переконання, головною якістю дипломата, як і будь-якогоіншого держслужбовця, має бути професіоналізм. Саме тому завждиприділяв підвищену увагу навчанню, яке, по можливості, намагавсяпоєднувати з роботою. Закінчив відповідні курси навчання уДипломатичній академії при МЗС Іспанії та в Європейському центрідосліджень проблем безпеки ім. Дж. Маршалла, отримав другу вищуосвіту у Національній академії державного управління при ПрезидентіУкраїни. Вивчав шість іноземних мов, трьома з яких володію на доситьвисокому рівні: іспанською, англійською та французькою. Загалом,іноземні мови – це моє велике захоплення, яке розпочалося з вивченняіспанської мови у звичайній київській школі.

Поряд з професіоналізмом, на мій погляд, іншою важливою рисоюдипломата має бути патріотизм, що особливо актуально сьогодні, колинашій державі доводиться відстоювати територіальну цілісність,суверенітет та незалежність у складних умовах зовнішньої агресії. У цьомузв’язку основним завданням для себе на сьогодні вважаю забезпеченняполітичної та практичної підтримки України з боку Іспанії, як надвосторонньому рівні, так і в рамках ЄС, НАТО, ООН та іншихміжнародних організацій.

© 2019 - UCRANIA DEL SEGURA, edición digital ucraniana en España (portal web con archivo de 2014-15)

Веб-портал «Надсегурської України» створений за підтримки Генерального консульства України в Барселоні