Шендріков Євген Олександрович

У 2015 р. - Перший секретар Посольства України в Королівстві Іспанія

 

Євген Шендріков з'являється на шпальтах «Надсегурської України» з власним дописом у спеціальному номері, присвяченому Посольству:

посилання. в форматі PDF, в форматі ISSUU

номер. 9 (спеціальний випуск - «Посольство Надсегурське»)

дата. травень 2015 р.

сторінка: 14

 

Хотів розпочати словами: «Якось у щасливому дитинстві мені циганка нагадала, що я стану дипломатом, а згодом це віщування збулося». Це, звичайно, -  жарт, адже у вісімдесяті роки, коли не було незалежної України, говорити про майбутню професію дипломата було справою марною. Та й з циганками я якось не дуже спілкувався.

Батьки іноді розмірковували, що було б непогано, якби їхній син став лікарем, але під час навчання у звичайній середній київській школі у мене якось не склалося з хімією (скажу відверто, навіть у 10 класі не розумів звичайної формули води H2O) і стати лікарем не судилося. Натомість, виявився здібним до англійської, тому доводилося часто давати «списувати» однокласникам домашнє завдання. 

У 1997 році вступив до Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка на факультет міжнародного права. Це були цікаві роки. Напевно, лише з часом розумієш усю безтурботність студентського життя, навіть, незважаючи на суворих викладачів та неминучість «судного дня» – сесії. Тоді так сталося, що в Інституті запроваджувалася друга обов’язкова іноземна мова і я потрапив до групи з іспанською. Якби не мова, напевно, і колонки про мою скромну особу у «Надсегурській Україні» не було б.

На 5 курсі Інституту пішов на практику в МЗС у відділ міжнародних договорів Договірно-правового управління, де пізніше й влаштувався на роботу, і далі, як то кажуть, «понєслось»: у перше довготермінове закордонне відрядження поїхав до Латвії на консульську роботу,- тоді не хотілося їхати далеко від дому (до цього ледь не поїхав до Ріо-де-Жанейро та Гавани). Після повернення додому і роботи в центрі, запропонували поїхати до Мадрида, інших кандидатів на той час не було, посада була вакантною десь півроку. Я погодився.

У Посольстві відповідаю за питання ЄС та співробітництво з Князівством Андорра. Доводиться багато працювати для підтримання інтересу іспанських партнерів до України і вивчення іноземного досвіду впровадження реформ. Зате приємно розуміти, що теж зробив свій невеличкий внесок у наближення України до Євросоюзу.

У Мадриді у мене народилася донька і це - найбільший скарб, який  залишиться у мене після Іспанії.

© 2019 - UCRANIA DEL SEGURA, edición digital ucraniana en España (portal web con archivo de 2014-15)

Веб-портал «Надсегурської України» створений за підтримки Генерального консульства України в Барселоні